Adıyaman’dan sancı bildiri: 1 mağdur

20 Temmuz 2015 |220 views Okunma | Haber

Adıyaman-Çelikhan karayolu üzerinde yapımı devam eden ve yüzlerce hektarlık alanı sulayacak Koçali Barajı inşaatında kullanılan iş makinelerinden 5 ’i, Haziran ayında terör örgütü PKK üyeleri tarafından ateşe verilmişti.

Jandarma Özel Hareket Timleri, saldırı sonrasında bölgedeki arama faaliyetlerini sıklaştırdı. Arama tarama faaliyetlerini Kömür Beldesi Kürk ve Derinsu mevkiinde yürüten jandarma ekiplerine, terör örgütü PKK mensupları tarafından uzun namlulu silahla taciz ateşinde bulunuldu. Jandarma saldırıya anında karşılık verdi.

Jandarma ile teröristler arasında çıkan çatışma sonrasında bölgeye jandarma özel harekat timleri sevk edildi. Çok sayıda jandarma özel hareket timi, 6 kişi oldukları belirlenen teröristlerin peşine düştü. Çıkan çatışmada 1 başçavuşun şehit olduğu, 2 güvenlik görevlisinin de yaralandığı bildirildi.

Bölgede operasyonlar devam ediyor.

GENELKURMAY: ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUZ

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, alınan bir duyum üzerine ve Valilik oluru ile Adıyaman İl Jandarma Komutanlığınca, bugün Adıyaman Merkez Doğanlı ve Çatalağaç bölgesinde bir operasyon başlatıldığı belirtildi.

Saat 10.30’da Bölücü Terör Örgütü mensuplarının ateşi ile ilk temasın sağlanması üzerine bölgenin takviye edidiği belirtilen açıklamada, “Bu temasta herhangi bir zayiat verilmemiştir. Ancak saat 15.20’de Bölücü Terör Örgütü mensuplarının açtığı ikinci ateş neticesinde bir kahraman personelimiz şehit olmuş, iki personelimiz hafif şekilde yaralanmıştır. Bölgeye insanlı keşif uçağı sevk edilmiş olup operasyon devam etmektedir. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına sabırlar diliyoruz. Yaralı personelimize acil şifalar temenni ediyoruz” denildi.

(Ajanslar)

, Adıyaman’dan acı haber: 1 şehit http://www.haydisohbet.com farkıyla sizlerle.


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !