Banyo’nun keyfini çıkarın

23 Temmuz 2015 |124 views Okunma | Genel

SohbetGay Net sizler için banyo yaparken hem keyif çıkartmanızı hemde banyodan daha fazla faydalanmanız için yazdı. Gay, gabile, travesti, lezbiyen, dul, bisexual, aktif pasif, sex sohbeti sevelerin vazgeçilmez adresi keyifli okumalar diler.

Son yıllarda araştırılan konulardan biri de banyo yapmaktır. Her şekilde vücuda yararı fazla olsa da etkisini artırmak için banyo yapmanın da ince noktaları vardır. Yapılan araştırmalar bunu ortaya çıkartmış durumda.

Sabahları güne daha dinç başlamak adına veya gün sonunda yorgunluğu, stresi veya buna bağlı etkileri üzerimizden atmak bir nebze de olsa rahatlamak için banyo yapmayı ihmal etmiyoruz. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre; banyo yapmanın da bir saati olduğunu ve o saatlerde yapılan banyonun vücuda daha yararlı olduğu tespit edilmiş.

Amerikalı uzmanların yaptığı araştırmaya göre  banyoyu daha keyifli hale getirmenizi sağlayacak öneri listesi;

Uzmanların önerilerini uygularsanız  banyo yaptıktan sona vücudunuz daha fazla rahatlayacaktır.

  • En güzel banyo saati; 15:00 ila 21:00 arasındadır. Bu saatler arasında yapılan banyo vücudumuza önemli etkiler bırakır.
  • Banyodan çıkar çıkmaz giyinip, birşeyler yapmaya kalkışmayın. Bornoz veya havlunuza sarılıp koltuğunuz da veya yatağınızda dinlenin. Suyun sıcak etkisini vücudunuzda hissedin.
  • Banyoda en fazla 15-20 dakika kalınmalıdır. Bu süreden daha fazla durursanız vücudunuz buruşacaktır ve kurumaya yol açar.
  • Küvete doldurulan suyun ılık olmasına çok dikkat etmek gerekir. En ideal banyo suyu 35 derecedir. Aşırı sıcak olan suda vücut dolaşımı ağırlaşır ve dokular yorulur.

 


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !