Bayanların hoşlandığı erkekler

24 Temmuz 2015 |83 views Okunma | Genel

Bayanların hoşlandığı erkekler listesinin başında ” komik erkek ” geldiği iddia edilir, bu iddiayı Amerikalı uzmanların yaptığı araştırmalar  doğrultusun da doğruladı.

Uzmanların yaptığı araştırma neticesin de, bayanların komik erkekleri çok sexi ve cekici bulduğu gerçeğini ortaya koydu. Böylelikle komik erkeklerin çekiciliği bilimsel olarak kanıtlanmış oldu.

Amerika Stanford Tıp Fakültesi’nde görev yapan bilim adamları, bayanlarının beyin yapısının çocukluk ve ergenlik döneminde bile gülmeye ve espriye daha çok tepki verdiğini, bu da biyolojik olarak bile güldüren erkeklerden hoşlanabileceklerinin bir göstergesi gibi.

Araştırma yapan uzmanlar; 7-14 yaşındaki 24 çocuğu 3 gruba ayırdı. Birinci gruptakiler; hayvan belgeselleri ve bisiklete binen çocukların olduğu nötr programları, ikinci gruptakiler; düşme veya hayvanlarla ilgili komik videoları, üçüncü gruptakiler ise; olumlu denilebilecek kayıtları izlediler.

Onlar videoları izlediği sırada beyin tepkileri inceleme altına alınan çocukların izlemiş oldukları videolar hakkında ki düşünceleri bunları nasıl buldukları soruldu.

Erkek çocuklarının beyinde bulunan, duyguların denetiminde sorumlu amigdala bölümünün, olumlu video kayıtlarında daha aktif, kızlar da ise komik hale geldiği tespit edildi.

Amerika’da yayımlanan, Social Nueroscience dergisin de yer alan araştırmada uzmanlar; kız çocuklarının erkek çocuklarından daha çok komik video izlediği ve bunndan zevk aldığı, çocuklar yaşlar da bile mizahi anlayışın cinsiyetler arasında fark olduğunu belirtti.

Araştırmalar da gösteriyor ki; komik erkekler kadınların tercih sebebi. Kadınların esprili erkekleri daha çekici bulup bulmadığı hala merak konusu. Yorumlarınızla bu konuda yardımcı olabilirsiniz..

 


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !