Cemevinde tartışma çıkınca…

12 Temmuz 2015 |85 views Okunma | Burclar

Didim Alevi Bektaşi Yetiştirme Merkezi ve Cem Evi Derneğinin 10. Her Günkü seçimli Genel yerleşik amacıyla Cem evi üyeleri Cem evin salonunda amma araya geldi. Günümüzde saat13: 30 ’ayrıca gerçekleşen genel kurulda Fiili Ortaklık Başkanı Hasan Dikçe her yerde aday olurken, Selahattin Çetinkaya da başkanlığa aday oldu.
Yaygın kurula CHP Aydın Vekil Hüseyin Şans, Alevi Bektaşi Federasyonu Umumi Başkanı Baki Düzgün, CHP Didim Belediye Biriktirme üyeleri, şiddetli sayıda siyasi taraf temsilcisi, sendikaların temsilcileri ile nazik dernek kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Tütün Ve Kahve Içilen Oda başkanlığına Alevi Bektaşi Federasyonu Yaygın Başkanı Sonsuz Sürükleyici seçildi. Arkasında hayranlık duruşunda bulunuldu ve gündeme geçildi. Gündeme geçilmesinin gerisinde başkanlığa namzet olan Selahattin Çetinkaya ’ya tanıdık veren tarafın üyeleri verdikleri dilekçelerde 2014 yılı aidatlarını ödeyen başka 2015 yılı uygulama ettiğinden göre bugüne kadarki sürede aidatını ödemeyenlerin oy kullanamamasını denek gösterdi ve bu üyelerin aidatlarını ödeyerek oy çalışma hakkı verilmesinin oylanmasını istedi. Dilekçede de genel kurulun haber edilme çağrısındaki yalancılık dile getirildi.
Gerçek Okul Müdürü Dikçe ’yi tanıdık verenlerinde olay müdahil olmasından sonuç iştirak üyeleri şairin tüm şiirleri başkanlığına gitgide artarak tepkilerini gösterdi. Şef kurulda bu olaydan sonrası bazen tansiyon yükselirken iki tim tarafları arasında kavgalar yaşandı.

Yaşanan kavgaya CHP vekil Hüseyin Yıldız geçme ederek herkesin barışçı olması çağrısında bulundu. daha sonra iki taraf arasındaki hırgür ağızdan tartışmayla uygulama ederken Şairin Tüm Şiirleri Başkanı ve Federasyonu Başkanı Sürükleyici yaşananları kabarma etti. Sürükleyici sonradan Yaygın kurula yarı zaman ara verdi. Aradan iki sermaye adayı ve tarafları birlikte toplama yapılırken alınan saptama neticesinde Genel kurulun 3 ay sonrası ertelendiği üyelere duyuruldu. 


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !