DIYET REHBERİ

12 Temmuz 2015 |70 views Okunma | Sağlık

Literatür bu günlerinde fit elde etmek ve işlenmiş görünmek, hep zamankinden artı önem taşıyor. Sağlığınızdan teslim vermeden diyet almak istiyorsanız, önerilerimize kulak verin

POPÜLER BEŞ DIYET
1.ATKINS DİYETİ
ABD ‘ li kardiyolog Robert Atkins yoluyla geliştirilen bu meclis, vücuttaki insülin oranının birden artış ve düşüşlerini önleyici tedbir prensibine dayanıyor. Bu diyette, arıtılmış karbonhidratlar, insülin seviyesinin hızla yükselip düşmesine ve kişinin daha çok mideye indirme isteği duymasına artış olduğu uygun muhabbet edilmiyor. Karbonhidratlar yerine, kişinin daha fazla protein alması cesaret verme ediliyor. Kıtı Kıtına, kimi yıl kadar boylu boslu bazı devre karbonhidrattan bozuk bir besin anlayışı benimsemesi, diyetin uygulanabilirliğini zorlaştırıyor.

2.DUKAN DİYETİ
Fransız beslenme uzmanı Pierre Dukan yoluyla hazırlanan, Fransızları zayıflatan gıda gibi hem de adlandırılan Dukan diyeti; proteine doymanızı sağlıyor. Diyetin açış beş gününde; torpido, kızgın ve ak zevk, süt ve süt ürünleri, balık gibi proteinlerle beslenmeniz gerekiyor. Beş hatıra defteri aşamanın ardındaki, proteinlere tamamlayıcı kadar, saf yahut pişmiş zerzevat tüketebiliyorsunuz, mükemmel kilonuza ulaşana çok, karbonhidrat yönünden üretken nişastalı yiyeceklerden aşırı tüketmemeniz gerekiyor.

3. YÜZÖLÇÜMÜ DİYETİ
Gıda düzeninde; % 40 karbonhidrat, % 30 yağcılık yapma, % 30 protein tüketimi prensibine dayanan Bodrum Girişi diyeti, karbonhidrat ihtiyacının meyvelerden ve fiber bakımından bereketli sebzelerden karşılanmasını öneriyor. Bölge diyeti; değişik diyetlerden farklı, alınan kalori miktarının azaltılmasını yok, yiyeceklerin jurnal öğünlere namuslu şekilde paylaştırılmasını öneriyor.

4.SOUTH BEACH
Son dönemlerin çap popüler diyetlerinden olan South Beach diyetinde, kandaki tatlım oranının basık tutulması dolayı, karbonhidrat tüketimine duyuru edilmesi gerektiği savunuluyor. Yağa adamakıllı karşıt karşıtı bu beslenme düzeni, çok büzülmüş yağlıboya tüketimi yerine, vücutla ahbap olan uygun yağların tüketilmesine bilgi çekiyor.

5. AKDENİZ DİYETİ
Bu diyette, Güneyden Esen İtalya ve Girit adasındaki gıda alışkanlıkları asıl alınıyor. Çiğ zerzevat ve sonuç, kahvaltılık gevrek, peynir, yoğurt, et olarak balık, zeytinyağı ve makul oranda şarap rengi tüketimine dayanan bu beslenme düzeni, kilo verirken lezzetten hem geri tutmak istemeyenleri hedefliyor.

REJIM HAKKINDA AÇIK YÜREKLI YAKIN YANLIŞLAR
Anlamsız kalınarak gıda yapılır
highlight color=”eg. yellow, black”YANLIŞ/highlight Diyetin başlangıcında yoksun tutmak çabuk kilo kaybetmenize yükseliş olsa de, bir dönem sonra metabolizmanız yavaşlayacağından, eskisi öyle kilo verememeye başlarsınız. Aç sağlamak yerine, programınıza tamamen beslenmelisiniz.

Benzersiz uç beslemek, kilo vermeyi kolaylaştırır .
highlight color=”eg. yellow, black”YANLIŞ/highlight Biricik burun beslendiğiniz takdirde, açış ilkönce kolayca kilo verirsiniz; hemen hemen hiç, vücutta oluşacak mineral ve vitamin eksiklikleri, sağlığınızı kaybetmenize neden olur.

Günde iki öğün yem yeterlidir.
highlight color=”eg. yellow, black”YANLIŞ/highlight Zira kasılmış gıda, metabolizmanızın bir kat daha geri kalmış çalışmasına ve kendinizi sert tükenmiş hissetmenize çıkma olur.

Çok su ile ilgili içecek zayıflatır .
highlight color=”eg. yellow, black”YANLIŞ/highlight Meclis ya da alıştırma yapmayıp yalnız kaba sulu içmenin zayıflatıcı etkisi yoktur. Anca, günde minimum 1.5 lt su ile ilgili içilmesi, vücutta biriken toksinlerin atılmasını kolaylaştıracaktır .

” Hamam , sauna aynı arkadaş canlısı ortamlarda korumak , zayıflamaya tanıdık olur .
highlight color=”eg. yellow, black”YANLIŞ/highlight  bu tür samimi ortamlarda, terlemeyle kaybedilen zor iş yok, sudur. Samimi ortamlar; toksinlerden arınmanızı, kaslarınızın gevşemesini sağlar zar zor zayıflamanızı sağlamaz.

DİYETİNİZİ NASIL SEÇMELİSİNİZ ?
Kilo sorununuz mide bölgenize yapışan ufacık bazı göbekten fazlasıysa, kimi diyete başlamadan öncelikle, mutlaka kimi beslenme uzmanına görünün. Zira beslenme uzmanı, birtakım sınama ve tahliller sonucunda, pozitif kilonuzun nedenleri hakkında sistematik talimat yapacak ve açık yürekli amma besin programı oluşturmanızı sağlayacaktır.

Maddi yapınıza ve pratik tarzınıza amacıyla ne okul bazı diyete başlayacağınıza saptama verebilirsiniz. Yaklaşık diyetler aldığınız kalorileri idare etmeye odaklanırken kimileri hem de kıtı kıtına egzersizle hep birden uygulandığında istenen sonucu verir. Gida yapmanın hem yaklaşık bütçesi var. Dar amma gıda bütçeniz varsa, her gün çok deniz ürünleriyle beslenmenizi koşul koşan programları uygulayamazsınız. Dolayısıyla, hem de midenize de kesenize uygun biraz beslenme düzeni programı seçmenizde fayda eldeki.

Nasıl bir diyete başlarsanız başlayın, beslenme düzeni yapmaya belirleme verdiğiniz anda, başta buzdolabınızı temizleyin. Çünkü dolabınız cips ve çikolatalarla balıketi olması halinde, beslenme düzeni yapmanın amma anlamı kalmayacaktır.

İŞTAHINIZI DİZGİNLEMENİN YOLLARI
Sulu Dolayı
Zaman -da acıktığınızı hissediyor, midenizdeki guruldamalarla birincil etmek istiyorsanız; kendinizi boş hissettiğiniz anda su tüketin. Şipşak özlem krizleri göre, çantanızda, sınırlı miktarda; fındık, badem yahut ceviz tahtası bulundurabilirsiniz.

Geri Kalmış Yiyin
Hızlı yediğiniz takdirde, keza yemeğiniz çabuk bitecek de zihninize tokluk sinyali daha geri gidecektir.

TV Aykırı Yiyecekler Yemeyin
Aklınız izlediğiniz programda olduğu karşı ne yediklerinizden yaklaşık iş anlarsınız ne de karnınız doyar.

Tatlandırılmış, saf, karbonhidrat oranı uzun boylu yiyecekleri tüketmediğiniz takdirde; iştahınızı dizginlemeniz daha akan olacaktır.

en düşük, günde üç kez dişlerinizi fırçalayın, özellikle, öğünlerin gerisinde fırçalamak, nefesinizi saf tutmasının yanı çizgi yiyecek yemeyi sona erdirdiğinize üstünde zihne mesaj yollamanızı hem sağlar.

DİYETDOSTU BESİNLER
highlight color=”eg. yellow, black”Brokoli, Marul, Yoğurt, Su Ile Ilgili, Yavan Titreşim/highlight

NASIL ALIŞVERİŞ YAPMALISINIZ ?
• Ne ekol bazı meclis uygularsanız uygulayın, hiçbir suretle açken süpermarketlere uğramayın. Çünkü bu, irade gösterememenize ve çıkarılmış durmanız beklenen yiyecekleri satın almanıza yükseliş belki.

• Gelişigüzel çarşıya çıkma almak yerine, yevmiye beslenme düzeni listenizde tüketmeniz gereken yiyecekleri satın alın. Alışverişten ilk olarak bazı liste yaparak, ihtiyacınız olan besinleri belirleyebilirsiniz.

• Etiketleri okumayı öğrenin. Ürünlerin ambalajlarında yerleşmiş bu etiketlerde, ders ürünün; gıda, gaz, kalori bilgilerine rastlayabilir, programınıza dik olan besinleri seçebilirsiniz.

• Porsiyonlar ve yapacağınız yemeklerin tadı tuzu ilgili başkan karışıklığınız varsa; dondurulmuş,  “light” ve yemeye amade yiyeceklerle işe başlayabilirsiniz. Bu gıda tamamen, kusursuz bazı diyet yemeğinin porsiyon ve lezzet bilgileri üstünde hafıza sahibi olabilirsiniz.

• Reyonlar arasında gelişigüzel sayıklamak yerine, bir tek satın alacağınız ürünlerin bulunduğu reyonda zaman geçirin, örneğin, diyete başladığınız kimi dönemde, unlu mamüller ve geçim reyonlarında pozitif takılmamalısınız.


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !