Erdoğan, TÜBİTAK Başkanı Ergin’i alma etti

13 Temmuz 2015 |58 views Okunma | Teknoloji

TÜBİTAK Bilim ve Sosyete Büro Başkanlığı ve TÜSSİDE işbirliği -li Haziran-Eylül 2015 tarihleri aralarında 6-7 ve 8. şube öğrencilerine müstakbel maaş yaz bilim kampları başladı.

 

TÜBİTAK Türkiye Sanayi Teslim ve Hakimiyet Enstitüsü (TÜSSİDE) Gebze kampüsünde düzenlenen bilim kamplarında öğrencilerin temel bilimlere olan ilgisini arttırarak problemlerin çözümünde kesin yöntemlerden nasıl yararlanacaklarını ortaya koymaları, bilimin heyecanlı doğasını keşfetmeleri ve yapılacak etkileşimli çalışmalarla öğrenim dünyasının eğlendirici yanını görmeleri hedeflenmektedir.

 

Bilim gösterileri, çeşit çeşit çalışma alanı çalışmaları ve eğlendirici burs keşiflerinin yapıldığı 26-29 Haziran tarihleri arasındaki açılış gülünç programının katılımcıları Mardin ’delik kırsal okullarından yeni başlayan öğrenciler oldu. Kapanış programında, kampa çok biraz ilgi ve heyecanla katılan öğrenciler ve razı öğretmenler sertifikalarını Öğrenim ve Sosyete Büro Başkanı Dr. Ahmet Uludağ ve TÜSSSİDE Enstitü Müdürü Tezer Battal ile aldılar. 

Bu yılki bilginlik kamplarının katılımcıları değişmez olup, kamplar Eylül ayına böylece yevmiye kadar devam edecektir. TÜBİTAK Yaz Bilginlik Kampları Başladı


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !