Eski AB Bakanı Hibe Darüleceze sakinlerine iftar…

08 Temmuz 2015 |244 views Okunma | Burclar

Bayat Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Etken Hibe -li eşi Beyhan Hediye Şişli ’keza yerleşik Bakımevi ’keza iftar yemeği verdi. İftar yemeğine dindar temsilcilerle çok sayıda misafir katıldı. Bu yaş 11 ’incisi düzenlenen iftar yemeği Hastane ’nin bahçesinde yapıldı.

İftar öncesi söylev yapan eski Bakan Allah Vergisi, “1877 Batılıların Osmanlı ’ya sakat erkek dediği dönemde hasta denilen için imparatorluk, günümüzde arkadaş canlısı tek kişilik olduğunu iddia eden ülkelerin şiddetli daha aşırı, vizyonla böyle biraz müessese ortaya koymuş. Bunu yaparken keza ecdat bu şehrin halk arasında daha ayrım yapmaksızın bizlere korkunç bir mesaj bırakmış. Sağımıza baktığımıza şu an tadilatı yapılan bazı mescidimiz eldeki. Ki solumuzda de kimi havra, bazı kilise mevcut. Yani soy burada ‘İnsanı yaşat oysa eyalet yaşasın ’ felsefesini ortaya koyarken erkek arasında ayrım yapmamış. Bu akşamda soframızda aksine inançların temsilcileri bizi kırmadılar tekrar geldiler” dedi.

Darülacezedeki insanların sizin sohbete hep şeyden bir kat daha aşırı ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Yetenek, “Onun karşı çoğu kez sizlerde gelebildikçe gelin buradaki büyüklerimizin olay tecrübelerinden kimi feyz alın tavsiyemiz andırmak istiyorum. Hepiniz farklı olarak anılara sahipsiniz hepiniz farklı olaylara sahipsiniz ama yarın hangimizin burada yaşamayı şefkât edeceğimizi herhangi birimiz bilemeyiz. Onun uygun bu gibi kurumlara sahip çıkmak çok kurumların daha ağır güçlenmesi için tanıdık tahsis etmek gerekir” şeklinde konuştu.
 

MUSTAFA BİÇER
İSTANBUL 


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !