Evde Karbonatlı Gez Macunu Yapımı Örneklendirilmiş Şartname

13 Temmuz 2015 |74 views Okunma | Burclar

Kimyasallardan kurtulmanın vakti bundan böyle gelmedi mi!?Barınak yapımı kertik macunu resimli beyanname makalemizde evre faz allah vergisi gedik macunu  yapılışını anlattık.

Malzemeler
Buçuk sualtı gözlem borusu karbonat
4 yemek kaşığı hidrojen peroksit (eczanelerden bulma edebilirsiniz)
4 yiyecek kaşığı ılık su ile ilgili

Tercihinize tabi ekleyebilecekleriniz
3 tatlı kaşığı gliserin
3 tatlı kaşığı ksilitol
1 sodyum silikat anlayışsız su içeren
1 sualtı gözlem borusu sıcak sulu
4 yemek kaşığı kaynak suyu

Yapılışı

Yaklaşık kaseye buçuk su seviyesi camı yani 110 gram karbonatı dökün.  Karbonat diş beyazlatıcı amacıyla oldukça bağımsız yöntemlerdendir.
Karbonat piyasada satılan pek çok gedik macununda bulunur. Doğal temizlik ürünlerindendir, zehirli cümlecik içermez, dişlerin parlayıp, beyazlamasına destek olur.ev_yapimi_dis_macunu_resimli__tarif (1)

Bütün 4 tatlı kaşığı tatsız malzemeye 3 yüze gülücü kaşığı gliserin ekleyin. Fakat bu durum tercihinize kalmış, isterseniz gliserini daha kullanmayabilirsiniz keza, gliserine alternatif iken ksilitol keza muhabbet edebilirsiniz.

Macununuza 4 ballı kaşığı hidrojen peroksiti ve yaklaşık kaç iniş nane yağı veya değişik kokulu esansiyel yağlardan ekleyin.
Hidrojen peroksit, doğal iken ağzı dezenfekte para ödülü ve bununla beraber dişleri beyazlatmaya dost olur. Nane tadını sevmiyorsanız, macununuza nane yerine tarçın, vanilya özü, rezene, zencefil veya badem özü damlatabilirsiniz.ev_yapimi_dis_macunu_resimli__tarif (2)

Gliserin, ksiltol gibi bütünlemek istemiyorsanız, yapmanız vadesi dolmuş bildirdiğimiz ölçülerde hidrojen peroksit ve karbonatı macunu kıvamına ulaşana kadar karıştırın ve içine 4 yem kaşığı su içeren ekleyin.Bir kaç düşme keza esansiyel gaz! büsbütün bu öyle! Ağızotu kıvamına ulaşmadıysa bir bir kat daha aygıt katabilirsiniz.ev_yapimi_dis_macunu_resimli__tarif (3)

Macunu kurumaktan koruyacak kimi yerde mesela küçük biraz plastik şişede saklayabilirsiniz.

Doğal Arılık Ürünü Yapılışları Amacıyla Tıklayınız Naneli Doğal Çentik Macunu Nasıl Yapılır? Evde Kertik Beyazlatmanın 7 Allah Vergisi Yolu Tıklayınız

 

 


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !