İstemediğiniz tüylerden kurtulun

30 Temmuz 2015 |164 views Okunma | Genel

Bulunduğumuz sıcak yaz günleriyle  beraber bayanların ve eşcinsel erkeklerin kabusu haline gelen tüylerlerden kurtulmak için epey fazla yöntem vardır. Ama birden fazla tedavide kullanılan lazer yöntemiyle tüylerden kurtulmanız mümkün. Lazer yönteminde dikkat edilmesi gereken hususları aşağıda sizler için belirttik.

35 yılı aşkın süredir tıpta kullanılan yöntemlerden biri olan lazer, günümüzde diş dolgusundan göz ameliyatına kadar bütün alanlarda kullanılmaktadır. Doğru tedavi ve düzgün dozaj kullanılarak yapılan lazerler, oldukça güvenlidir.

Milisaniyelik vuruşlarla vucuda uygulanan lazer ışınları, tüy köklerinde yoğunlaşıyor ve 50 milisaniyelik süreyle oldukça büyük bir ısı uyguluyor. Vucut dokularına zarar vermeden gerçekleşen bu işlem, kökü damarlarda çıkmayı bekleyen çoğalma özelliği olan çekirdek hücreleri tahrip eder. 2-3 seans sonrasında uygulanan bölge tüylerden arınır.

Lazerin sonuçları ele alındığında diğer yöntemlerle kıyas edilemeyecek kadar iyi bir yöntem olduğu kanıtlanmıştır. Herhangi acı yoktur. Tedavi uygulanırken en narin insanlarda bile küçük bir sinek ısırması kadar hissedilebilir. Burun altı 1-2 dakika, koltuk altı tüyleri ise 15-20 dakikada tertemiz olur. Lazer öncesinde veya sonrasında parfüm sıkılabilir veya duş alınabilir.

2-3 seans olmasının sebebi ise, tüylerin çıkış, büyüme ve dökülme gibi evrelerinden kaynaklanıyor ve bu evreler de farklılıklar bulunur. Tüyün lazer tedavisine en uygun evresini bulabilmek adına, lazer tedavisinin tekrarı şarttır. Seans sayısı kişiden kişiye ve bölgelere göre değişim göstermekle beraber, ortalama 6-7 seans sonrası tüylerden tamamen kurtulmuş olursunuz.

Seanslar suratta 4 haftada bir, vücutta ise 9-18 haftaya kadar uzatılabilir. Tedavi alanın ihtiyacına göre aralıklar yenilenebilir veya aralık tedaviye göre uzayabilir. Koltuk altlarında 4 seans 1,5 şer ay arayla epilasyon ile yapılan bir hasta sonraki 5-6 ay tedavi ihtiyaçı duymaya bilir.

Sık sorulan sorulardan bir diğeri de; yaz ayında lazerin yapılıp yapılmayacağı konusudur. Evet, yaz aylarında epilasyon yapılabilir. Güneş koruyucu kremler kullanıldığı sürece, sıcak yaz aylarında lazer yaptırmanın kesinlike bir sakıncası yoktur.


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !