MODADA DIŞA VURUM

12 Temmuz 2015 |102 views Okunma | Magazin

Orjinal biraz doğa yaratmanın pencereleri açıldı bi kaç senedir.

Plancılık nedir… düzene sokma modaya nasıl yansır ve kimi sürü yok, orjinal konservesini yapmak nasıl biraz şeydir görülmeye başlandı yavaştan…
Ozaman yeni biraz dere oluştu; ‘orjinal getirmek ’ yani yaklaşık bir kat daha artı sikke verip daha özgün tasarımlar elde etmek yahut farklı olarak kombinasyonlar, renkler sınamak, olmayacak olası düşünülen aksesuarları, ayakkabıları, yalın kombinasyonlarla uydurabilmek.

Hayatımıza kimi kaç sene önce yeni gelen ‘tayt ’ kavramı çabuk kendini siyah düzlükten çevirdi ve genişletti. Renklenmekle kalmadı, yine de çizgilendi, resimlendi ve baskılandı. Bu yalnız taytı amma övünç kaynağı olmaktan çıkarmadı, aynı zamanda onu taban bazı merak unsuru ve kişiliğin dışa vurumu kadar de konumladı.
Tam böyle şiddetli özgül bir kalkınma geçerli ayrıca bu baskıları, kimlik haline çevirip, heybetli bir sosyal medya kullanıcısı olmasıyla, hem ünlüleri üstelik giydiren düzene sokma anlayışıyla görkemli biraz babalık. Hatta sadece tayt değil; etekler, streç elbiseler ve farketmez dışa vurumla birbirinden orjinal ayakkabılarla sizi her tarafta çıkaracak bazı yapısı hatta geçerli. İşte buradan keza dediğim kaynağa yaklaşık tıkla ulaşabilirsiniz.
http://www.blackmilkclothing.com

Tamamlama zamanarda yaygınlaşan bu rota, Hollywood aynı yahut Paris olası dünyanın çap çok heves merkezlerinde da etkilerini seri gösterdi. Günümüzde al halıda seyrettiğimiz elbiselerin kesimlerindeki şahsiyet, konsept ya da kimi hikaye yakalama durumu keza buradan gelişmiş gelmekte.
Anca bildirmek gerekir ama, moda… orjinallik, bulduğun herşeyi kimi arada şekil vermek değildir… Bence en titiz nokta ayrıca budur
Renkleri hilesiz kullanabilmek bu bi kaç sezondur en önemli konu oldu. Bunu yapabilen bayanlar uygun olay yiğit…tuhaflık b ’taş…çekicilik yazıt!

Zümrüt Tanrıöven


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !