Polisin ağzına tek haneli rakam soktuğu Cebrail de Suruç’ta öldü

20 Temmuz 2015 |116 views Okunma | Haber

Aynı saldırıda Suruç‘a Adana‘dan giden grupta bulunanYunus Emre Şen’in de öldüğü belirtildi. Trabzonspor taraftarı 32 yaşındaki Koray Çapoğlu’nun da adı, ESP tarafından ölenler arasında açıklandı.

30 kişinin hayatını kaybettiği Suruç İlçesi’ndeki patlamada ölenlerin bazılarının isimleri Ezilenler’in Sosyalist Partisi’nin (ESP) internet sitesinde yayınlandı. Listede geçen yıl 15 Aralık’ta Adana’daki Kobani‘de ölenler için taziye çadırı kurmak isteyenlere yönelik polis müdahalesi sırasında bir polisin ağzına parmaklarını soktuğu DHA muhabirinin çektiği fotoğrafla gündeme gelen Cebrail Günebakan‘ın da adı yer aldı. Aynı patlamada Adana’dan Suruç’a giden grupta yer alan Günebakan’ın yanı sıra Yunus Emre Şen’in de hayatını kaybettiği öğrenildi.

O ANI ANLATMIŞTI

Polisin ağzına parmaklarını soktuğu Cebrail Günebakan, o gün 10 arkadaşıyla birlikte gözaltına alınmış ardından savcı tarafından serbest bırakılmıştı. Günebakan, Türkiye’nin gündemine oturan fotoğrafını ise şöyle anlatmıştı:

“Fotoğrafta arkası dönük olan amirlerden biriydi. Suç duyurusunda bulunduk. Direk iki eliyle ellerini ağzıma sokarak yırtmaya yönelik bir hareket yaptı. Ağzımda şuanda bir yırtık var. İki gün boyunca kaba dayak, ters kelepçe gibi işkencelere maruz kaldık. Bazı arkadaşlarımız başka işkencelere de maruz kaldı. Kaba dayağın yanında cinsel tacize varan özellikle erkek arkadaşlarımıza yönelik uygulamalara maruz kaldık. Neredeyse çevik ekiplerin tamamından yumruk yedik. Vücutlarımız ezikler içerisinde. Polise sınırsız yetkiler verilerek sosyalistleri, devrimcileri, yurtseverleri tehdit ediliyor. Kendilerinde özgüven buluyorlar. İşkence yapma özgürlüğü buluyorlar.”

AİLESİ SURUÇ’A GİTTİ

Öte yandan Cebrail Günebakan’ın ölüm haberi üzerine merkez Seyhan İlçesi Dağlıoğlu Mahallesi’nde oturan ailesi Suruç’a gitti. Van nüfusuna kayıtlı olan Günebakan’ın cenazesinin Adana’ya mı yoksa Van’a mı götürüleceği henüz kesinlik kazanmadı.

Patlamada ölen Yunus Emre Şen’in ise Ağrı nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi.

TRABZONLU KORAY ÇAPOĞLU SALDIRIDA ÖLDÜ

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde meydana gelen patlamada, Trabzon’un Of İlçesi nüfusuna kayıtlı 32 yaşındaki Koray Çapoğlu’nun da yaşamını yitirdiği iddia edildi. Trabzonspor tutkusuyla da tanınan Koray Çapoğlu, İstanbul’da reklam sektörüne yönelik iş yapan bir matbaada çalışıyordu. Adı ESP tarafından ölenler arasında açıklanan Çapoğlu’nun yaşamını yitirdiğinin ailesine henüz söylenmediği öğrenildi.

(DHA)

İlgili Haberler geri ileri
İki bombalı saldırıdan sağ kurtuldu Suruç’taki patlamada ölü sayısı 30’u … Şanlıurfa Suruç’ta patlama Şanlıurfa’yı karıştıran söylenti Dün İstanbul’da basın açıklaması …

, Polisin ağzına parmak soktuğu Cebrail de Suruç’ta öldü http://www.haydisohbet.com farkıyla sizlerle.


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !