Potasyum yüksekliği tedavisi

08 Temmuz 2015 |205 views Okunma | Sağlık

Potasyum Fazlalığı   Kanda asıl yerleşmiş ve kasların işlevlerini yerine getirmesine dost olan potasyum, böbreklerde oluşan bozukluklar zira yükselebiliyor. Potasyum yükselmesine içki, uzun dozda çözüm kullanımı, tansiyon hapları ve hormonların…

Potasyum Fazlalığı

 

Kanda gerçek yerleşik ve kasların işlevlerini yerine getirmesine yardımcı olan potasyum, böbreklerde oluşan bozukluklar dolayı yükselebiliyor. Potasyum yükselmesine ispirto, uzun boylu dozda tedavi kullanımı, kan basıncı hapları ve hormonların zarar görmesi olası durumlar keza sebebiyet vermektedir.

 

Potasyum fazlalığı, potasyum bir şeye gelince verimli yiyeceklerin abartılı tüketimi sonucu keza ortaya çıkabilmektedir. Potasyum fazlalığı türlü afiyet sorunlarını beraberinde getirerek sağlığı zıt yönde tehdit fiyat. Potasyum fazlalığı, boşaltma, kalpte ahenk bozuklukları, kusma biçimli kendisini belirtilen edebilir.

 

Potasyumun şişirilmiş azarlama yükselmesi durumlarında düzmece durması falan sonuçlar ortaya çıkabilir. Potasyum fazlalığı tedavisinde diyaliz uygulanabilmektedir. Çözüm tedavisinde potasyumun çoğalma gösterdiği durumlar ayrıca ortaya çıkabilmektedir. Diyalize ise de potasyumun azalmaması durumlarında kişinin potasyum çok yönlü besinler tükettiği sonucuna varılır.

 

 

Kandaki Potasyum Nasıl Düşürülür?

 

Gövde fonksiyonları dolayı köklü olan kimi mineral olan potasyum, beyne oksijen gitmesinde, kalp ritminin düzenlenmesinde etkilidir. Potasyum eksikliği elektrik yüklü kişiler sahte nabız atışı bozuklukları, iştahsızlık, tükenme, asabiyet hali ve ciltte bozulmalar falan etkilerle karşı tarafta kalabilir.

 

Potasyum yüksekliği keşke şiddetli daha güvenli olmayan sonuçlar doğurabilmektedir. Kan değerlerinde 4,8 mEq/l değerinden artı potasyum bulunması, potasyum fazlalığı gibi değerlendirilir. Bu ayaklık sihirbazlık dilinde hiperpotasemi=hiperkalemi gibi adlandırılır. Kandaki potasyum seviyesinin düşürülmesi hekim kontrolünde potasyum taşıyan gıdaların kısıtlanması şeklinde uygulanabilir. Az miktarda potasyum içeren besinler içerek diyetler uygulanabilir. Diyetle hiç durmadan medikal ilaç de uygulanır.

 

Potasyum bir şeye gelince zengin besinler ıspanak, mercimek, mantar ve brokoli gibi sıralanabilir. Yoğurt, kıymet balığı, brokoli, kereviz, portakal, patates, domates, muz, patlıcan, çilek, üzüm, kavun, bezelye, kızarmış erik da mineral sarhoş besinlerdir.

Sagliksiteniz.Com

Potasyum yüksekliği tedavisi

30 Haziran 2015 – 22:31:17 5 Tanımlama 9.226 okunma 0 beğeni
Etiketler: kanda potasyum değeri kaç olmalıdır, potasyum, potasyum fazlalığı, potasyum yüksekliği
Manâ yaz Yararlı buldum0

ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !