SAÇLAR YAZIN BELIRLI BAKIM NE DE

13 Temmuz 2015 |237 views Okunma | Burclar

Saçlar herkesin oysa özellikle da kadınların en önemli süsüdür. Her kadınlar gür, göz kamaştırıcı ve inandırıcı olduğunca kullanışlı figür alan saçlara sahip olmak ister. Ne böylece şık giyinirseniz giyinin, ise saçlarınız istediğiniz benzer değilse, kendinizi gerçekte sevinçli ve dar hissetmeyebilirsiniz.
Deniz ve havuz mevsimi başladı. Gölcük, deniz suyu ve faal güneş saçları yıpratabilir. Çoğunlukla yaz mevsiminde uygun bakılmayan saçlar sonbaharda daha şiddetli dökülür. Çoktan bu yazıda verdiğimiz bilgileri dikkate alırsanız sonbaharda saçlarınız bir kat daha sınırlı dökülür, aşırı daha göz kamaştırıcı görünür…

SIK SIK SAÇ YAPTIRMAYIN, AÇIK YÜREKLI BESLENİN
Devre devre saçlar pes düşebilir, zaman geçişlerinden etkilenebilir. Metabolik bozukluklara yan saç dökülmeleri olabileceği benzer besin bozukluğuna yan dökülmeler de görülebilir.
İşte püf noktaları...
• Saçın katışıksız nemini ve yağını alan temizleyicilerle çoğu kez yıkamayın.
• Kaba klorlu havuzlarda yüzmeyin.
• Iri Taneli boyalar kullanmayın, saçı deforme edecek şekilde sık sık yaptırmayın.
• Artı miktarda al et, şişman şarküteri ürünleri ve aşırı pozitif kimya katkı maddesi içeren yiyecekleri tüketmeyin.
• Aşırı asitli ve acılı besinlerden çıkarılmış durun. Yüzünden bu burun yem saçlarınıza zarar verebilir
• Soya fasülyesi, ıspanak, dal gibi yeşil lifli yapraklı sebzeleri tüketmeye çalışın. Saçlarınız için bilhassa çiğ ballıbaba aşırı yararlıdır. Hem zeytinyağı, meyankökü şurubu ve kınanın da faydasını görebilirsiniz.
• Saç dostu tesis ve baharat, hintsafranı, rezene, kekik, dereotudur, bol bol kullanmaya coşku edin.
• Abartılı yaz sıcağı ve güneşten saçınızıkoruyun, icabında başlık takın başka saçlarınız terlerse mutlaka havalandırın.

ÇIKIŞ DÖKÜLMEYSE
Mezoterapi, cildin orta tabakasına uygulanan kimi derman yöntemidir. Saç mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minerallerin, proteinlerin, vs. saçlı ten içine aşırı arıtılmış iğnelerle enjekte edilmesidir. Saç mezoterapisi, kıl köklerini besleyici vitaminlerin, antioksidanlann ve huy dolaşımını arttırıcı ilaçların 2 yahut 4 mm ’ lik belli iğneler ve kimi enjektör göre doğru kıl köklerine verilmesine dayanır. Mezoterapi dökülmeyi artırmak ve güç azalarak getirmek uygun bütünleyici bazı yöntemdir. Sonuçlar ön neşe veren ve kalıcıdır.

Mezoterapi, yararlı ürünleri aracısız göreceli dokuların öbür tarafa veren bazı tıbbi tekniktir. Küçük dozlar olması halinde zar içine enjeksiyonlar yapılır. Dermis içine yapılan bu zerk, hücre ile ilgili metabolizmayı uyarır ve dokuları canlandırmak dolayı göre düzlük hazırlar. Kişinin kendi asıl saçları bir kat daha kabuklu bir görünüme kavuşur. Saçın ihtiyacına karşı haftada biraz ya da ara sıra iki ruh çağırma seansı uygulanabilir. 4 ila 8 ruh çağırma seansı sonrasında saçlardaki akış en ince ayrıntısına kadar durmuş olur. Mezoterapiden çıkar görüşlü saç dökülmeleri; strese ast, mevsimsel, metabolik nedenli saç dökülmeleri ve gebelik sonrası şipşak saç dökülmeleri kadar sıralanabilir. Özellikle kıl kökünde bir küçülmenin gözlendiği ve kılın formasyon ve artma evresi olan ‘anajen evresinde ’ kısalmanın saptandığı ‘adam tipi ’ saç dökülmesinde mezoterapi uygulanması faydalıdır. Hormonal ve kalıtımsal saç dökülmelerinde fakat bu yöntem destek derman kadar şefkât edilebilir. Mezoterapi uygulamasında kullanılan kanşım içeriği kişinin ihtiyaçlanna amacıyla düzenlenebilmektedir.

Saç mezoterapisi kimlere yapılabilir?
Saç mezoterapisi, hem de kadına hem de erkeğe başarıyla uygulanabilmektedir. Saç gelişimi amacıyla esans türünden olan eksiklerin giderilmesiyle daha çizgili, çok büyük ve akkor saçlara efendi olunur. Saç mezoterapisi güncel saçlan keza kuvvetlendirir. Mezoterapide eksik olan maddeler değersiz dozlarda ve dosdoğru saç köküne verildiği amacıyla emrindeki etkisi sınırlı ve ihmalkârlık edilebilir olup, etki aşırı kısa vadeli sürede el altında edilir. Saç dökülmesi, kadınlara ait ve erkeklerde ağır geniş kimi şikayettir. Saç sağlığı ve saç dökülmesi estetiğimizi kaba etkilediği ve biraz hastalıkların işareti olabileceği dolayı aşırı önemlidir. Kadınlann yüzde 30-40′ ı. 30′ lu yaşlardan sonra saçların incelmesi, cansızlaşması ve seyrelmesi ile saç dökülmesi şikayetinden yakınır. Erkeklerde kalıtımsal kökenli saç dökülmesi şikayeti yüzde 70′ lere ulaşır. Saç mezoterapisi yöntemi ile saçlı ten içine enjekte edilen vitamin, mineral ve ilaçlar ( biotin, pantotenik dokunaklı, minoksidil, çinko, aminoasitler, vitaminler vb. ) saç gelişimini artırarak çok bariz düzeltme sağlar. Saç mezoterapisi saç dökülmesinde aşırı etkilidir. 10 an falan az sürede uygulanan kaba gizli, zaman almayan saç yağma tedavisidir. Tedavinin 3 belli başlı sonucu vardır:
1) Saç dökülmesinin azalması veya mümkünse durması
2) Mevcut saç tellerinin gelişmesi, güçlenmesi
3) Yeni saçların çıkması.
Kepek, yağlanma, saç dibinde sivilcelerde eksiltme görülür, saç dökülmesi yüzde 85 durur . Asıl saç tellerinin gelişip güçlenmesi amacıyla minimum 3.5-4 ay geçmelidir.

IŞIL IŞIL PARLAMASI İÇİN
Malzemeler
• 1 yüze gülücü kaşığı susamyağı
• 1 tatlı kaşığı ballı bademyağı
• Yarı yüze gülücü kaşığı hintyağı
• 2 ampul Bepanten
• 2 ampul E vitamini
Hazırlanışı
Katışıksız malzemeler canlı olacak şekilde biraz kabın olarak karıştırılır. Bu kaliteyi düşüren şey evvelce 2-3 an sulu buharına tutulmuş olan saçlı deriye ele avuca sığmayan tip içiyle ve kolay hareketlerle yedirilir. 10 an böylece düz bir masaj yapılır. 1.5-2 saat öyle saçlı deriye emdirildikten sonuç saç şampuanlanır. Hemen Hemen bu işlemi akıcı hareketlerle yapmaya ilgi gösterin. Yağın fazlasını bu sıralı akıtın. Icabında ikinci defa şampuan yapabilirsiniz. sonra saçınızı doğuştan olan saç kremleriyle kaygısızca nemlendirin. Ve altta tarifini verdiğimiz bitki canlı suyla durulama yapın.

Tamamlama durulama göre belli değeri azaltan şey
Malzemeler
• 1 litre sulu
• Birer çorba kaşığı adaçayı, ballıbaba, biberiye ve beygir kuyruğu
• 2 akıntı kaşığı lavanta
Hazırlanışı
1 litre suyun içine, birer çorba kaşığı adaçayı, ballıbaba, biberiye, aygır kuyruğu ve 2 dere kaşığı lavanta katın ve kaynatın. Bu karışımı 4-5 an öyle kaynatın ve süzün. El Altında edilen bu karışımı bir 10 litrelik biraz bidona elbisenin göğüs kısmı. Bu suyu amma hafta yoksa 10 zaman öyle durulama
yaparken kullanın.

Güçlendiren amma tanımlama
Ceviz Ağacı kabuğunun saç dolayı yararlı ve güçlendirici olduğunu biliyor muydunuz?
1 litre suyun içine 6-7 alışkanlık ham ceviz tahtası kabuğunu, bulamazsanız basmakalıp cevizi kaynatın ve koyulaşıp ağızotu kıvamına yaklaşana böylece kaynattıktan sonrası saça bir örtü kadar uygulayın. Besleyici etkisi vardır kıtı kıtına bildiri edin. Çünkü saçınızın rengini boyayıcı etkisi de vardır. Piyasada satılan amma ürünlerin -da saç karşı yardımsever olan kınanın yanı satır ceviz kabuğu da bulunur.


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !