SAĞLIĞIN GÖSTERGESİ SAÇ

12 Temmuz 2015 |75 views Okunma | Magazin

Demir, protein, çinko eksikliği, troit hastalıkları, anlam içerme, şeker hastalıkları, ciğer, böbrek hastalıkları, kansızlık, abartılı rejim, canlı hastalıklar, kanser hastalığı seyrinde amma ilaçlar, merkezi sinir sistemi, stres… Hem De  kadınlarda de görüşlü erkeklerdeki klasik kelliğe benzeşen androgonik alopesi mevcuttur. Bu duruma hormanal bozukluklar, over kistler yükselme belki. Ara Sıra yerel saç dökülmeleri hem de belki. Buna gaye sakal  hastalıkları, saç kıran belki.

Saçlar kıl folikülü denen ve kılı etrafını saran doğurucu kimi tabakadan üretilir, uzamaya başlar. Buna saç kökü denir. Saçlar mütemadiyen uzamazlar. Uzanım durunca saç dökülür. Dökülen saç yerine, saç foliküllerinden papaz adayı saç teli menfaat. Buna saçın tecrübe döngüsü denir ve üç evreden oluşur.
1. Anagen Faz = (Artış) = Bu devre 3 sene öyle sürer.
2. Katagen Kesim = (Gitme) = 1 -2 hafta sürer.
3. Telogen Bölge = (Gerisi ve Yağma) =3-4 mehtap sürer.

Tepe derisinde avarya 100,000 öyle kıl bulunur. Günde zarar 100-150 saç teli kaybetmemiz normaldir. Bu adetin aşırı saç teli kaybedersek saç dökülmesi cümle konusudur. Saç dökülmesine çıkaran hastalıklar  demir, protein, çinko eksikliği, troit hastalıkları, gebe olma, şekerim hastalıkları, ciğer, böbrek hastalıkları, anemi, aşırı meclis, canlı hastalıklar, kanser hastalığı seyrinde amma ilaçlar, merkezi damar sistemi, basınç… Hem  kadınlarda hem görüşlü erkeklerdeki klasik kelliğe benzeşen androgonik alopesi mevcuttur. Bu duruma hormanal bozukluklar, over kistler doğuş olabilir. Bazen yöresel saç dökülmeleri da olabilir. Buna amaç mantar hastalıkları, saç ışığı kıran belki.

Eczanelerimizde sık sık sorulan sorular
highlight color=”eg. yellow, black”Saçlarım kibar telli, tombul ve kepekli çok ciltli görülmesini nasıl sağlayabilirim?/highlight
Bu saç problemi seboreit dermatitten kaynaklanıyor olabilir. bu nedenle Ducray Kellual DS haftada iki çağ (6 Hafta her tarafında) diğer günler karşı Ducray Elution şampuanı çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

highlight color=”eg. yellow, black”Saçlarım cila ve kimyevi işletme gördüğü göre kırılan, kopma ve kuruma olmakta ne yapabilirim?/highlight
Phytojoba şampuan yoğun yıkamaya dolayı olup saçı içe doğru besler, kuruluktan amacıyla kaynaklanan sertliği ortadan kaldırır hem haftanın iki günü Darphin ıslaklık saç maskesi -li saçınızı faal amma şekilde onarabilirsiniz.  Phyto 9 saçta bilanço saç serumu -li dış etkenlere karşıt saçı korur.

highlight color=”eg. yellow, black”Saçın hergün yıkanması yaralayıcı mıdır?/highlight
Saç kilolu saç tipine uygun ama hergün yıkanabilir. Önemli olan saç tellerini sert formüllü olan ürünlerden devre dışı tutmaktır. Ürün iken Nuxe Reve hem Miel şampuanı veya Babe Extra Mild şampuanı sert ukalâca kullanılabilir.

highlight color=”eg. yellow, black”Saçlarım dökümlü ve elektrikleniyor figür vermekte zorlanıyorum ne kullanabilirim?/highlight
Organix Citrus Mango serisi gürültü belirginleştirme, elektriklenme problemine karşıt şampuan, saç kremi yahut John Frieda Curl Around kalın kafalı yıkamaya dolayı şampuan ve saç kremini kullanabilirsiniz.

highlight color=”eg. yellow, black”Saçlarımda kepek ve şiddetli yağmur problemi var ne kullanabilirim?/highlight
Vichy Dercos Anti-Pelliculaire Fortifiant şampuan keza saç dökülmesi problemini da kepek oluşumunu engeller, haftanın üç günü Vichy Dercos Aminexil Energy spreyi ile dökülmelere “dur” diyebilirsiniz.

highlight color=”eg. yellow, black”Saçlarımda kepek problemi hazır, ne kullanabilirim?/highlight
Aşırı yıkamaya için Bioderma Node DS şampuan ve Ducray Kelual Zinc Lotion birlikte kepeği saçınızdan yok edebilirsiniz.

highlight color=”eg. yellow, black”Saçlarım ince telli, sönük ve cansız, ne kullanabilirim?/highlight
Dermalojica Shine Therapy şampuan içindeki doğuştan limonlu sabun otu birlikte kuvvetlendirici terapiye yönelik göz ağrısı sağlar.

highlight color=”eg. yellow, black”Zayıf saç kökleri amacıyla ne kullanabilirim?/highlight
Hayashi Hinoki şampuanla saçlarınızı yıkayıp, haftanın üç günü saçta denge Hinoki Plus losyonla kuvvetli hale getirebilirsiniz.


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !