SAĞLIĞINIZA YARARLI BAHARAT

20 Temmuz 2015 |68 views Okunma | Sağlık

Baharatlar sırf yemeklerinize hava katmıyor. Sağlığınız karşı keza biraz çok yararı bulunuyor. Uzmanlar, “Baharat; tuzlu, yağ yahut şekerim kullanılmadan yemekleri tatlandırmakla kalmaz sağlığımız karşı keza faydalıdır” diyor. Siz da yiyecek yaparken bu baharatları kullanın yararını göreceksiniz.

ZENCEFİL
Basmakalıp zamanlardan üstünde börkenek bulantısına yeterli gelmesiyle seçkin olan amma baharatlar başka bazı sınırdaş da kas ağrıları, kireçlendirme ve iltihaplanmaya karşıt hem etkisi olan amma fidan.
highlight color=”eg. yellow, black”MUTFAKTA NASIL KULLANMALI? /highlight
Bir Iki adet yüze gülücü patatesi boylamsal ikiye bölün. Kabuksuz olan yerlerini zencefille kapladıktan devam hem de fırına elbisenin göğüs kısmı.

YENİBAHAR
Yenibahar, sadece meyvemsi baharatlar iken kullanılan bazı soy tesis. Olgunlaştıktan devam kurutulup baharat yapılıyor. Gez ağrılarını hafifletip, adale ağrılarına yeterli geliyor.
highlight color=”eg. yellow, black”MUTFAKTA NASIL KULLANMALI? /highlight
Fırında pişirmeye hazırladığınız tavuğu marine ederken yahut pişme süresince tencerenin yoksa fırın tepsisinin içine birkaç yenibahar tanesi atın.

TARÇIN
Tatlı bazı baharatlar olduğu amacıyla yiyeceklere ekstradan şekerim katmanıza yoksulluk kalmadan tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz. aynı anda kan şekeri seviyenizi güç etmenize hem de ahbap olur.
highlight color=”eg. yellow, black”MUTFAKTA NASIL KULLANMALI? /highlight
Bir fındık ve cevizi petrol, tuzlu ve tarçınla birleştirerek 10 dakikalığına fırında pişirin. Doğuştan fırında pişmiş elma ve şeftali gibi meyvelerle yapacağınız salatanın üzerine serperek hem de kullanabilirsiniz.,

HİNDİSTAN CEVİZİ
İşte de ballı ayrıca tuz yemeklere şirket edebilecek bazı çeşni bir kat daha. Hayvanlar fazla yapılan araştırmaların sonuçlarına dolayı hindistan cevizindeki bileşenler ruh halinizi düzeltmeye arkadaş oluyor.
highlight color=”eg. yellow, black”MUTFAKTA NASIL KULLANMALI? /highlight
doz petrol eritip içine hindistan cevizi atın. Sonra de ıspanak ekleyip ateşte bazı çevirin.


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !