Sertleşme sorunun sebebleri nelerdir

07 Ağustos 2015 |91 views Okunma | Sağlık

Sertleşme sorunun sebebleri nelerdir. Bilimsel veriler erkeklerin yarisinin hayatlarinin herhangi bir döneminde en az bir kez hafif ya da siddetli sertlesme sorunu yasiyor. Yapilan calismalar da yas ilerledikce sertlesme sorunu siklasir.

Sertlesme sorunu nedir

Sertlesme sorunu bir erkegin sürekli veya tekrarlayan bicimde cinsel iliski icin yeterli sertligi saglayamama veya sertligi sürdürememe durumudur.

Sertlesme sorunu sik görülen bir durum mudur

Bilimsel veriler erkeklerin yarisinin hayatlarinin herhangi bir döneminde en az bir kez hafif ya da siddetli sertlesme sorunu yasadigini göstermektedir. Yapilan calismalarda yas ilerledikce sertlesme sorununun artigini görmekteyiz. Türkiye de yapilan tarama calismasinda 40-70 yas arasi sertlesme sorunu %69 oranin da olmasina ragmen siddetli sertlesme sorunu olan % 9-10 luk kismidir.

Sertlesme sorunu nelerden kaynaklanmaktadir

1980 li yillara kadar sertlesme sorununun çogunlukla psikolojik ruhsal kaynakli oldugu düsünülürken günümüz de organik fiziksel sebeplerin daha fazla oldugu görülmüstür. Yani sertlesmenin olabilmesi icin gerekli hormon sinir damar ve adale sisteminde meydana gelecek bozukluklar sertlesme sorununa yol acabilmektedir. Sorunun kaynagi sadece fiziksel olabileceği gibi hem fiziksel hem de psikolojik olabilmektedir.


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

Yorumlar


2 Yorum yapılmış "Sertleşme sorunun sebebleri nelerdir"

  1. volkan demişki 07 Ağustos 15 4:50 pm 

    selam 2yildir evliyim ara ara sertlesme sorunu yasiyorum doktorada gittim ama bi fayda olmadi

  2. Mic demişki 07 Ağustos 15 7:55 pm 

    Benimde bu konuda sorumlarim var ne yapmaliyim

Facebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !