SICAK HAVALARDA ZAYIFLAMA

13 Temmuz 2015 |133 views Okunma | Diyet

Literatür sade meyva yememe gerçi kilo alıyorum , doğuş?

Kilo verebilmek göre günde 3 esas yemek, denk kadar hayvanlarla ilgili protein ve sebze , karbonhidrat tüketmeliyiz. Ara yemek olarak keza çiğ şekersiz meyvalar ve badem, leblebi tüketebiliriz.
Asıl öğünde yemek yerine karpuz , peynir yenilmesi doğru değildir. Kilo vermiş benzer olursunuz, anca gaz oranınız artar. Akrabalık şekeri hızlıca yükselir ve aşırı düşer. Daha haftada 1 çağ, canınızın karpuz istediğinde kendinize kaldıraç kadar, sabahleyin kahvaltıda peynir ve simit beraber hiç durmadan yenilebilir.

Ağır yapmacık tatlı ve yüze gülücü meyvalar kızlık zarı, üzüm, karpuz, giyim kuşam, büyümüş şeftali falan, şiddetli pozitif şeker içerirler; bu nedenle tatlıdan farkları yoktur. Bunu kasıtlı olarak, tatlı niyetine, perde arası yemek gibi ve canımız kaba istediğinde yemeliyiz. Haftada 2 çağ 2 dilim karpuz; haftada 1 çağ 1 kase kızlık zarı; haftada 1 kere saçma 1 tutam kurumlu üzüm yenilebilir. Unutmamalıyız ancak, antrakt öğünde sırasıyla 1 avucumuz öyle yiyebiliriz.

Literatür abartılı terliyorum, sert tam su ile ilgili içmemize rağmen yorgunum, bacaklarımda tutulma oluyor. Ne yapmalıyım?
Bunun nedeni literatür terlemeyle gündüz halinde, sulu beraber hiç durmadan sodyum ve potasyum kaybedilirken; denizle ilgili ve havuz kenarında bir kat daha pozitif etken olduğumuzdan kalsiyumu ayrıca birlikte kaybederiz;
Kalsiyumu fidan gibi süt ve süt ürünleri ( ince peynir ve yoğurt), dereotu beraber tamamlayabiliriz. Yeterince yiyemiyorsak yoksa 40 nemli üzerinde isek dışarıdan 1-2 hafta esnasında kalsiyum kabul edilebilir.
Sodyum göre günde 2 çağ maden filizi sodası
Potasyum uygun baş( haşlanmış), 1 abes muz, 1 ele avuca sığmayan tip kurak üzüm yenilebilir.

Acıktım ve canım yiyecekler istemiyor, hangi meyvayı yiyebilirim?
Şekeri sınırlı meyvalardan şiddetli bazı şeftali, 3-4 adet nektarin, 1 yeşil elma, 1 kase çilek, 1 kase yeşil erik, 2 daire kesmesi ananas yenilebilir. Yanında kursak kazınmasını bloke etmek karşı 3 alışkanlık ceviz ağacı yoksa 5-6 badem yenilebilir.

Suare biraz yemeğe davetliyim kilo almamak ve sabah bozuk uyanmamak için ne yapmalıyım?
Yemekte zevk, balık veya tavukla hiç durmadan zerzevat yoksa salata yenilebilir. Tatlı yem istiyorsak yemekten daha değilse 1,5 saat netice yemeliyiz. veya alkol almak istiyorsak biraz bardak kırmızı şarap içebilirsiniz. Unutmayın şarap rengi mayalıdır yanında yeniden mayalı amma besin olan peynir ile beraber tüketmemeye duyuru edin. Mayalı gıdalar vücutta bıkkınlık yapar, sindirimi yavaşlatır. Sonuçta kilo almanıza yükseliş olurlar.  Zorda kalmadıkça akşam geri kalmış saatlerde yoğurt ve peynir yenilmemelidir.

Sonraki zaman hayvanlarla ilgili yiyecekler almadan sabah şekersiz meyva ( çilek ) kompostosu, öğlen ve son bölüm yemeğinde bol miktarda sebze (kısaltılmış şişko bazı yalın) yemeği tüketip ve tok sulu içerseniz, toksinleri kaygısızca atabilirsiniz. Bir öbür sabah yorgunluğu atmış iken uyanırsınız.

Kabızlık için ne yapmalıyım?
Balıketi samimi dostça su ile ilgili 5 fincan ( en az)
Günde 1-2 adet tarz akıntı
Sabah kahvaltıda keten tohumu 1,5 ballı kaşığı musli -li beraber yenilebilir
Bamya benzer geniş posalı sebzeler tüketilmeli
Sabah çabuk sıcak tutan tatlı limonlu sulu

Edebiyat güneşte güneş gözlüğünü kullaırken nelere dikkat etmeliyim?
Gözlerimiz uygun Lutein adlı protein şiddetli önemlidir. Lutein içeriğinden uygun mutlaka saygın pişmiş yumurta haftada 2 kere yenilmeli.
Tamamlayıcı olarak antioxidan vitamin C ve vitamin E alınması bölme sağlığını korur.

Bilhassa Kilo ithaf etmek göre nelere uyarı etmeliyim?
• Edebiyat güneş ve kızartmalar, aşırı kilolu gıdalar, sakatatlar yerine; ızgara et, buğulama, haşlama olarak hazır, yağı küskün etler düşkünlük edilmelidir.
• Huy şekerinin süratli yükselip süratli düşmesine sebep olan semiz, yapmacık tatlı, ağır tatlılar yerine dondurma ya da sütlü tatlılar tüketilmelidir.
• Kendine Çeki Düzen Vermek karşı kaba tüketilen gazlı, şekerli, kafein içeren içecekler yerine çiğ bıkkın meyve suyu, gazlı içeçek ve tam su içilmelidir.

Kaynak: Dr. Gönül Ateşsaçan


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !