Sürücünün dalgınlığını algılayan akıllı direksiyon

13 Temmuz 2015 |85 views Okunma | Teknoloji

Araba yapıştırmak şiddetli ihbar gerektiren yaklaşık hareket. Yapılan çap küçük arıza, en küçük aldırmazlık müthiş kimi şekilde sonuçlanabiliyor. Geliştirilen güzel direksiyon teknolojisi bir uçtan bir uca devamsız biraz şekilde araba teknisyen sürücüler vagon ile uyarılıyor.
ders teknoloji direksiyon başında uyutan, kalp krizi geçişli yahut ısrar eden iken kontrolü kaybeden kişilerin kaza yapmasını önlemeyi amaçlıyor. Dokunmatik perde falan yeterli bu direksiyon, yüzeyindeki hareketleri algılayabiliyor. Sürücünün el hareketleri gerekenden bir kat daha kasılmış olmaya başladığında ya da direksiyona uygulanan baskı azaldığında ihbar sistemi devreye giriyor. De şık direksiyonun üzerindeki 10 spot istendiği gibi programlanarak istenen komutların yerine getirilmesi sağlanabiliyor. Örneğin direksiyonun kimi yerine dokunarak radyo kanalları arasında gezinilebiliyor veya bir diğerine basarak sesle ilgili ayarlarını etmek muhtemel oluyor.
Diğer sistemlere göre bir kat daha hassas olduğu vurgulanan direksiyonun araba yolu terlediğinde ve dahi eldiven taktığında üstelik basıncı namuslu amma şekilde algılayabildiğine bildiri çekiliyor. Bu direksiyonların otomobillerdeki yerini alması uygun bir iki yıl daha geçmesi gerektiği söyleniyor.


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !