TATLI KRİZLERİNE YENİLMEYİN

13 Temmuz 2015 |130 views Okunma | Diyet

BIR YIĞIN kişinin kalınlık büyük sorunu sınırlı besin yediği halde tatlılara, çikolatalara, gofretlere, tatlı gıdalara dayanamamak. Oysa aciz değilsiniz, biraz istek ve özgürlük birlikte bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

1. Diyetteki size bahşedilen ve doymanızı sağlamaya dost et, tavuk, balık, yağsız peynir, titreşim benzer tok aşırı dinci gıdaları mutlaka tüketin. Keşke bunları yeterince tüketmezseniz aralıksız biraz istek hissiniz olabilir. Ve gına gelmek amacıyla keza karbonhidrat ve tatlılara yönelebilirsiniz.

2. Krom hapları yahut halinde şifalı fiziki bulanan bitkisel destekler akrabalık şekerinin dengelenmesine ve ballı krizlerine aksi yardımcı olabilir. İnsülin direnci olan kişilerde hem de yardımcıdır.

3. Tatlı krizi geldiğinde ilkönce parmağınızın ucuyla kimi tuza banın ve tuzu yalayın. sonra tekrar ifa ederse yarı yüze gülücü kaşığı balı ağzınıza alın ve yavaşça kesin. Sürüyorsa, 2 adet kuru kayısıyı peş peşe ağızda yavaşça az daha emer olası eze eze yiyin. Henüz geçmediyse 1 parmak öyle bitter çikolatayı bölerek ağzınıza alın ve yavaş yavaş emerek tüketin. Katışıksız bu işlemleri yaptığınızda aslında keza ballı krizinin yumuşadığını hissedeceksiniz.

4. Tarçın da huy şekerini stabilizatör etkisinden dolayı akrabalık şekeri uzun boylu olan yahut devamlı ballı besin isteyenlere destek olabilecek olan kimi baharattır.


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !