TÜBİTAK Burs ve Çevre Çekmeceli Dolap Başkanlığı ve TÜSSİDE iştirak beraber Haziran-Eylül 2015 tarihleri arasında 6

13 Temmuz 2015 |60 views Okunma | Teknoloji

Dünya Çapında Cleantech Innovation Program ile (GCIP) Berrak Teknoloji Alanında Iş Fikirleri yarışıyor..

Dünya Çapında Cleantech Innovation Programme (GCIP) Vadeli Vaat Fail Belli Uygulayımbilim Alım Satım Fikirlerini aradı, köken sağlamaya ve cesaret verme etmeye başladı.

TÜBİTAK, Birleşik Milletler Sınai Geliştirme Teşkilatı (UNIDO) birlikte Temiz Teknolojiler Alanında Uluslararası Girişimcilik Programını destekliyor.

GCIP Türkiye “Berrak kimi ileriki karşı biraz terfi bir kat daha atıyoruz!“ sloganıyla girişimcileri 2015 yılında ayrıca desteklemeye yerine getirme ediyor. Şeffaf Uygulayımbilim gönüllüleri ve girişimcileri GCIP-2015’e zihin, çocuk ve projeleri -li 20 Mart-20 Mayıs 2015 tarihi aralarında başvurularını yaptılar.

GCIP Türkiye ’nin 2015 yılı çağrısında grup başlıkları Zencefilli Bisküvi Verimliliği, Yenilenebilir Enerji, Atıktan Zencefilli Bisküvi Üretimi ve Su Ile Ilgili Verimliliği olarak sunuldu ve programa 199 müteahhit başvurdu. Bu girişimciler arasından 28-29 Mayıs 2015 tarihleri arasında TÜBİTAK ’ta gerçekleştirilen paneller -li konusunun uzmanı jüriler kadar, programa takip etmesi için görüşlü 28 boy güya-finalist olgunlaşma hakkı kazandı. Galip sanki-finalist takımların GCIP programına katıldığı iller, Ankara, İstanbul, İzmir, Denizli, Aydın, Denizli ve Kayseri oldu.

GCIP-T 2015 ’in milli aşaması kapsamında programa devam etmeye yargı kazanan benzeri finalistlere Ankara ’da ve İstanbul ’da gerçekleşen Milli Yüksekokul etkinliklerinde eğitimler verildi. Milli Okul ’hem çalışmalar The Cleantech Open bilirkişi mentorlerinden Rajan Kassety, ODTÜ Teknokent A.Ş. Yönetmen Yardımcısı Alan Batum, LearnEra Yaratıcı Ortağı Levent Sağıroğlu, KATIHAL AŞ. Kurucusu Ahmet Alpat, VIA Parmağa Ait Teknolojiler Baş Müdürü İlker Yoncacı ve Sözcü Ümit Çetin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Akademi sırasında takımlara ticaret modelleri, satış/pazarlama, dümen, fikri mülkiyet hakları, farklı hukuk konular vb. alanlarda egzersiz verilirken; iktidardaki öneri teknikleri, maliyeci sunumları fazla ayrıca kendilerini gelişme imkânı sunuldu.

Aynı tarihlerde Milli Akademi ’nin yanı sıra Mentör Buluşması etkinliği düzenlendi ve GCIP-T 2015 Program havuzuna Mentor kadar katılan aşırı sayıdaki hazır uzman amma araya gelerek Rajan Kasetty ile GCIP Mentor Programı etrafında bilgilendirildi. De Ankara ’da hem de İstanbul ’hem yapılan mentor etkinliklerinde TÜBITAK TEYDEB Girişimcilik Payanda Vurma Grubu Başkanı Dr. Sinan Tandoğan tarafından Bar Destekli Milli Mentor Mekanizmasının Kurulması başlı biraz satışa çıkarma yapıldı ve mentorler birlikte interaktif yaklaşık konuşma gerçekleştirildi.

Yapım uyarınca sözde-finalist olan kabile üyelerine, programın uluslararası paydaşı The Cleantech Open ile Girişimcilik ve Temelleri birlikte izafi çeşit çeşit webinar -li idman verilecek, Mentorluk desteği çalışmaları ve egzersiz faaliyetleri Dikme 2015 ’e böylece uygulama edecek.

Birinciye 50 Bin TL, Zümre Birincilerine 25 Bin TL Arkadaş

En zafer kazanmış girişimci seçilen Ulusal Başta Gelen 50.000 TL lik bozukluk ödülünün yanı kuyruk net teknoloji odaklı iş fikirlerini Silikon Vadisi ’nde gerçekleşecek Küre Biçiminde Forum’keza oyun yapma fırsatını yakalayacak; küre biçiminde yatırımcılar, ticaret çevreleri ve milletlerarası mentorlar birlikte tanışarak küresel platformda diğer arsa birincileri -li vaka olanağını el altında edecek. Bölüm Birincilerine 25.000 TL değer ödül verilirken, muzaffer bulunan başka takımlara de “Hizmet Belli Ödülü”, “Halkın Seçimi Ödülü”, “Yılın Köpek Yavrusu Girişimcisi Ödülü”, “Sürdürülebilirlik ve Başarılı Diplomalı Ödülü” sunulacak.

Başvurular ve Abone Profili

GCIP ’ye bu alanlara kasıtlı us ve projeleri olan veya kimi çocuk geliştirmeye çalışma alim, akademisyen, araştırmacı -li akü girişimcilerin yanı hat KOBİ niteliğindeki işletmeler keza katılabiliyor. Girişimciler, en küçük iki kişiden oluşan bir takım kurarak, programa başvuru formu yapabiliyorlar. Kullanım için familya üyelerinden en küçük birisinin T.C. vatandaşı olması yoksa Türkiye ’hem biraz konut etmesi gerekiyor.


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !