TÜBİTAK Yaz Bilim Kampları Başladı

13 Temmuz 2015 |73 views Okunma | Teknoloji

278 Sayılı TÜBİTAK Kanunu ’nun 5. maddesince öngörülen sürenin en sonunda TÜBİTAK Başkanlığına Prof. Dr. Ahmet Arif ANAÇ dün üç rakamlı numara iç tüzük ile atandı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Arama Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığına Prof. Dr. Ahmet Arif Ergin’boşluk atanmasına akraba belirleme Resmi Gazete’ayrıca yayımlandı.

Prof. Dr. A. Arif ERGIN Kimdir?

1970 Ankara doğumlu olan Prof. Dr. Arif BÜYÜMÜŞ, Ara Parıltı Bilim Üniversitesi ’nden Elektro ve Elektronik Mühendisliği diplomasına, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği dalındaki Yüksek Ünvan ve Doktora derecelerine da University of Illinois sehpa Urbana-Champain (ABD) ’de hak kazandı. Akademik hayatına Gebze Uzun Teknoloji Enstitüsü ’nde (yeni adı birlikte Gebze Ilim Üniversitesi ’nde) uygulama etti. Bu kurumda Rektör Yardımcılığı keza kapsayan olmak -mek üzere çeşit çeşit görevlerde bulundu. Bahçeşehir Üniversitesi ve Deniz Harp Okulunda azıcık zamanlı öğretim üyeliği görevlerini yürütme etti. Prof. ANAÇ günümüze böylece 3 defter bölümü ve 35 uluslararası makale ve 50 ’nin üzerinden milletlerarası tebliğe imza atmış ve 18 Abartılı Lisans ve 8 Doktora öğrencisi yetiştirmiştir. Türkiye ’nin açılış elektromanyetik besbelli alan ölçüm sahasını Gebze Bilim Üniversitesi ’nde kurmuş ve işletmiştir. Akademik sanat radar dalgaları ve mühendislik akustiği olan Prof. ANAÇ ’kovuk yapmış olduğu ilmi çalışmalar birlikte MİLGEM, YEKPARE ve Milli Muharip Çaylak keza kapsayan kazanmak -mek üzere mazeret sektöründe aşırı sayıda projede ayaklık almıştır.

Mühendislik hayatına ASELSAN ’keza başlayan Prof. ANAÇ, TÜBİTAK Gebze yerleşkesindeki askeri ve resmi projelerde 2001 yılından bu yana Usta Araştırmacı ve Başuzman Analist sıfatları -li türlü görevlerde bulunmuştur. Hem De TAI, Roketsan, STM, Yonca Onuk ve TÜBİTAK SAGE ’deki projelere mühendislik hizmeti vermiştir. Uygulayımbilim gelişme bölgeleri kanunu çerçevesinde çeşit çeşit teknokent şirketlerinde mesleki ve yönetimle ilgili görevler yetkili etmiştir.

Prof. BÜYÜMÜŞ ’e övgü edilen ödüller arasında Türkiye Bilimler Akademisi vasıtasıyla bahşedilen Altın Galip Delikanlı Öğrenim İnsanı (GEBİP) Ödülü (2007), TÜBİTAK Bilim Cesaret Verme Ödülü (2008) ve GYTE Yılın Aşama Eğitimcisi Ödülü (2008) ayaklık almaktadır. Prof. Arif BÜYÜMÜŞ Şubat 2014 ’deri itibaren TÜBİTAK BİLGEM Başkanlığı ’nı ve TÜBİTAK Marmara Teknokent Rehber Başkanlığı ’nı yürütmekteydi. 


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !