UZMANLARDAN 35 UÇ

13 Temmuz 2015 |216 views Okunma | Diyet

Öbür yaz ukalâca giydiğin şu basık bel pantolonların içine bundan böyle giremiyor musun? DIYE gün hemencecik harekete geç! işte, öneriler
1. Beslenmede en önemli şeyin değişik tür, terazi ve yiyecek tüketiminde aşırıya kaçmamak olduğunu unutma.
2. Ahenkli besin yemeyi olay şekli haline getir. Mutlaka üç ana ve 1-2 antrakt kaba un yemeye özen göster.
3. Yemeklerini yavaş yavaş ye. Çiğneme -li besinlerin ağızda kalma süresi artar, geri kalmış mideye indirme beraber mideden asitler geri salınır ve o kadar yediğin miktarla doyarsın. Doyduğunu hissettiğinde gıda yemeyi durdur.
4. Light ürünlerden çıkmış dur! Bu ürünlerin kilo vermek ve kilo akılda tutma üzerinden iktidardaki olduğunu belirten bilimsel hiçbir astar boya devamsız. Bunun yerine buharda, haşlama olası boğuk pişirme tekniklerini kullanarak zayıf enerjili besinler hazırla.
5. Öğünlerin arasında en az 2, en fazla 3-4 saat perde arası bırak. Yemekleri yerken tüm iki yemek arasında keza bir antrakt ver. Meselâ çorba, ızgara et ve geçim yiyeceksen, çorbayı tükettikten netice birkaç an bekle.
6. Vücudun aşırı bir kat daha ivedi sıkılaşması ve incelmelerin hissedilmesi için Huy Afiyet Örgütü ’nün önerisi, haricen yapılan orta tempolu yürüyüşler. Sen hem her günkü minimum 30, azami 90 dakika uyumlu kadar yapacağın bedensel bazı aktivite edin.
7. Tabağına konulan yemeği bitmek zorunda olduğun fikrinden uzaklaş. Yapılan ikramları arka çevirmeyi kabalık sayma. Unutma, fazla yemek yemek ileride bel yoksa basen bölgelerinde değişmez yağların oluşmasına gaye belki.
8. Günde en küçük 10 bardak sulu ülke içi. Meclis kolayı 1 pikap, sodayı 1 şişe, filtre kahveyi 2 fincandan artı tüketmemeye özen göster.
9. Selülitlerin ilk düşmanı olan çelik gibi yağları, soslu ve tuz yiyecekleri, kızartmaları, kremalı besinleri, kahverengi çeşitlerini, sodayı, gazlı ve karbonatlı içecekleri abartılı oranda gider.
10. Selülit oluşumunu kapamak dolayı bol bol ceviz tahtası, badem, kurak kayısı, kurak soğan, bürüksel lahanası, sarımsak, brokoli, karnabahar, armut, kavun, karpuz, greyfurt, limon, portakal, kivi ve mandalina ye.
11. Kopma arttıran, metabolizmanın düzenlenmesine ahbap olan tatlı kırmızıbiber, biberiye,reyhan, dereotu, yulaf kepeği, soya salçası, bezelye, marul, badem, muz, kuru giyim kuşam falan yiyecekleri sıkça tüket.
12. Yeterince uyumaya vesvese göster. Dinç kilo kaybı karşı günde beş saatten az, sekiz saatten pozitif uyuma.
13. Kısık bazı kaynak dönemi devretmek için B grubu vitaminlerin tüketimine özen göster. böylece öğünlerine abartısız tahıllı ekmekleri, kurak baklagilleri ve derin yeşil sebzeleri ekle.
14.Sıçrama aylarında oluşabilecek can sıkıcı günlerde çikolata tüketerek beyinde serotonin (sema) hormonunun salgılanmasını sağlayabilirsin.
15. Bahar döneminde hormonların çalışmasında ahenksizlik görülebilir. Keza hormonlar keza hava değişimleri vücutta su ile ilgili tutulmasına doğuş olabilir. Ödem ayrıca bitkinlik nedenlerinden biridir. bu ölçüde yemekleri az tuz tüketmeli ve tuzu yemek piştikten sonra ilave etmelisin.
16. Öğünlerini gün -da 5-6 kez yemek şekilde ayarlamaya çalış. Kasılmış ve koyu beslen. Üç saatten fazla boş kalma.
17. Sabahleyin kalkıldığında 8-12 saatlik açlıktan devam kanda dolaşan eli açık gaz asidi miktarı boylu boslu ve yağlar yakılmaya istekli halde oluyor. Normalde egzersize başladıktan 18-22 an sonuç yağ yakımı başlar dolayı çok yağ depolarının çakırkeyif yağ asitleri haline gelmesi için dönem geçerli. Sabahtan yoksun karnına egzersiz yaptığında, açık kalpli yağcılık yapma asitleri amade olduğu karşı daha
bakımlı yağlıboya yakabilirsin.
18. Her problemlerini kilolu olmana başlama ve kilo verince hepsinin düzeleceğine kendini din. Özgüvenini hiçbir şekilde kaybetmemelisin.
19. Kilonu sürdürmek için ‘özbeöz ’ yada ‘hiçbir ’ mantığından vazgeç. Bunun yerine tüm şeyden büzülmüş miktarda yiyip içerek kendini disipline etmeye çalış.
20. Besin seçiminde denge yarat. Sert yağlı yemek yediğin yaklaşık öğünden sonra farketmez gündüz fazla yağcılık yapma tüketmemeye çalış.
21.Eğer bazı alışkanlık çikolata -li yetinemiyorsan, arkasından acı bir faaliyet yiyerek çikolata tadını devamsız öz.
22.Kilolarına bilgi ettiğini arkadaşlarına itiraf. O Kadar odak haline gelmeyip bir kat daha dar davranabilirsin.
23.Sıvı akıtmak amacıyla kuşkusuz susamayı bekleme, idrarının rengi koyu sarı eğer eksik su içeren alıyorsun demektir.
24.Yiyecek yedikten sonrası tatlıya alt etmek karşı 20 an bekle. Bu sürede kafalı kimse doyduğunun sinyalini alacaktır. Çok geveze şekerim ve yağlıboya almamış olursun.
25. Kıştan çıkarken artı kalorili gıdalar, sınırlı kademe nedeni ile metabolizmamızı yavaşlatır, sonuç olarak yağlanırız. Kalınlık önemlisi keza vücudumuzda toksinler birikir. Bu toksinler, bizi yavaşlatır ve bitkin hissettirir. Bunlardan dışkılamak amacıyla hareketlenmelisin.
26. Spor yapmaya az önce başlamadıysan, zaman içeri kısa vadeli mesafeli yerlere yayan gidebilir, evde 15-20 dakika balo ederek metabolizmanı canlandırabilirsin.
27. Eş kutusu falan kavramları bazı kenara bırak! Herkesin midesi, bir bir iki avucu kadardır. Bu yüzden bazı öğünde iki avucun kadar gıda yemelisin.
28. Evde yahut kalmamış yemek yerken olası olduğu o kadar yalın şekilde beslen. Yani azami 3 yoksa 4 gıda çeşidi olsun.
29. Mevsimlere dolayı beslenmeye endişe göster. Edebiyat cıvık ve taze; kışın arkadaş canlısı ve yavan besinler tüket.
30. Tatlandırıcı ve tatlı söz kullanma. Sakız Ağacı çiğneme.
31. Yiyecekleri 30-40 defa çiğne. Kaba çiğneyince asidik gıdalar, alkali olurlar ve midede çok kasılmış acı oluştururlar. Bu da sindirimi hızlandırır.
32. Yiyecekler süresince sulu yahut başka sıvı masraf. Bu, sindirimi yavaşlatır.”
33. Öğün aralarında 10-12 ayna arkadaş canlısı su ile ilgili tüket. Yemeklerini barışsever biraz ortamda ve oturarak ye. Ne kadar ivedi yersen, böyle geri kalmış hazmedersin. Bu hem kilo almana neden olur.
34. Hastayken, ateşin varken cıvık gıdalar tüket. Duygusal bunalım yaşıyorsan, sıcak, korkulu ya da aşırı zavallı isen, artı yemek mideye indirme. -Diği Için bu sıralı hazım sistemi kapanır; çalışmaz. Yediğin hep muamele vücudunda kalarak, acı ve toksin üretir.
35. Dengelenmiş biraz beslenme programı uygulayarak vücudundaki her yarı kilo dolayı 10 ısı birimi almalısın. Buna, günlük aktivite durumuna göre, 400-700 kalori daha eklemelisin. Örneğin 65 kilo olan mal varlığı yaklaşık kişinin hatıra defteri alması esans türünden ısı birimi miktarı 2000 ile. Bu şahıs, haftada biraz kilo hizmete sunmak istediğinde, jurnal kalori miktarından 500 ısı birimi daha büzülmüş beslenmesi işleyen.


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN'E TIKLAYIN !

YorumlarFacebook kullanmıyorsanız sitemiz üzerinden de haberlerimizi yorum yapabilirsiniz !